Geoblog.pl    przebisniegi    Podróże    Mongolia & Syberia 2008 - W PRZYGOTOWANIU    Paweł
Zwiń mapę
2008
19
lip

Paweł

 
Mongolia
Mongolia, Ulaan Baatar Hoto
POPRZEDNIPOWRÓT DO LISTYNASTĘPNY
Przejechano 6795 km
 
Stracił bilet lotniczy z Berlina do Moskwy, dwa bilety na kolej transsyberyjską, półtora tygodnia podróżowania po Mongolii… a mimo wszystko, pełen zadziwiającej determinacji, dotarł autostopem do stolicy Rosji.

Sprzyjał mu los. Tego samego dnia, w którym znalazł się w Moskwie, udało mu się kupić bilet na kolej i ruszyć w stronę Ułan-Ude. Paweł jest teraz z nami, w Ułan-Bator, właśnie przeżywa swój pierwszy dzień w Mongolii. Dla nas oznacza to początek nowego, zupełnie innego rozdziału tej podróży. Nie będziemy już sami, ale w trójkę…

Nadszedł czas, by pomyśleć o kolejnej wyprawie w głąb Mongolii. Pustynia Gobi kusi nas swoją potęgą i pięknem. Aby zwiedzić tą część kraju, konieczne jest wynajęcie samochodu terenowego na kilka dni. Łukasz zaczepia dwójkę Szwajcarów spotkanych przypadkiem w „Gana’s Guest House”. „Chcecie jechać z nami na Gobi?” – pyta. Tak poznajemy Mariję i Jeremy’ego. Wycieczka na pustynię wciąż pozostaje dużym wyzwaniem dla studenckich kieszeni, lecz wynajęcie jeapa w pięć osób pozwoli każdemu z nas zaoszczędzić „kilka groszy”.
 
POPRZEDNI
POWRÓT DO LISTY
NASTĘPNY
 
wiza do Mongolii
Wybierasz się tam? Będzie ci potrzebna wiza do Mongolii. W Geoblogu możesz ją zamówić z dostawą do domu! Zobacz cenę wizy do Mongolii, oferujemy najniższe stawki pośrednictwa w uzyskaniu wiz.
Komentarze (0)
DODAJ KOMENTARZ
 
przebisniegi

Łukasz Szubiński & Ewelina Grymuła
zwiedzili 8.5% świata (17 państw)
Zasoby: 172 wpisy172 278 komentarzy278 3753 zdjęcia3753 8 plików multimedialnych8