Geoblog.pl    przebisniegi    Podróże    PRZEBIŚNIEGI w podróży dookoła świata    Nad Oceanem Spokojnym – część II

Nad Oceanem Spokojnym – część II

Salwador
Salwador, El Sunzal

Jak każdego dnia, dziś również po kuchni naszego hostelu rozchodzą się przyjemne zapachy gotowanych przez nas posiłków. Z czasem stało się zwyczajem, że w miejscu, gdzie zostajemy dłużej niż dwa dni, nie szczędzimy czasu na gotowanie i podkurowanie żołądków, przywykłych w drodze często do bardzo skromnego jedzenia.

- Mniam! Ładnie pachnie! – zagaduje jeden z gości hostelu na widok naleśników z mango i miodem, które szykujemy na śniadanie.
- A co?! Niech inni zapamiętają, że Polak lubi smacznie zjeść! – śmieje się Łukasz.

Życie w El Sunzal toczy się swoim wolnym tempem. Budzimy się przed 6.00 rano wraz ze wschodem słońca, by krótko po 19.00, wraz z jego zachodem, powoli szykować się do spania. Około południa organizujemy krótką sjestę w hamaku pod drzewami mango, żeby choć na chwilę uciec przed największym słońcem. Z czasem wysokie temperatury przestają być już tak męczące. Całe ranki i popołudnia spędzamy nad oceanem. Przychodzi czas, gdy zrzucamy spieczoną skórę z ramion i pleców… Większą uwagę poświęcamy też pielęgnacji wysuszonych, pękających stóp. Ach, to słońce – bezlitosne, gorące!

Monotonia leniwych, wciąż podobnych do siebie dni łatwo omamiła nas na moment, jednak w środku każdego z nas jakiś niespokojny duch powoli wyrywa się, miota, woła o kolejne przygody!

- Bardzo się rozleniwiliśmy przez te kilka ostatnich dni – stwierdza Łukasz. – Wkrótce będziemy ruszać dalej.

Tymczasem, zostaniemy tutaj jeszcze jeden, dwa dni… może trzy… ;)

Tekst: Ewelina
Zdjęcia: Łukasz

(www.przebisniegi.com)

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

nocleg na campingu Sunzal Point Hostel (El Hostel) w El Sunzal – 3 $/os (darmowe wi-fi!)

mirka66 - 2012-03-09 10:56
Pozazdroscic tych widokow i Salwadoru.

przebisniegi
przebisniegi - 2012-03-09 17:46